Prasidėjusi kelionė į Europos R7 čempionatą – Nuo incidento iki atvykimo į Hamburgą

Birželio 25 d., vos prasidėjus nakties ramybei, sirgalių grupė iš Lietuvos pajudėjo į Vokietiją, pilni aistros palaikyti savo šalies komandą Europos R7 regbio čempionato varžybose. Tačiau net ir tamsoje, kelionė nepritrūko nuotykių.

Kelionės maršrutas, vedęs pro Marijampolę, sirgaliai susidūrė su netikėta kliūtimi – kelio remontu ir netikėtai kelio važiuojamojoje dalyje gulėjusiu aštriu blokeliu. Šis blokelis, skirtas kelio žymėjimo ženklui, dėl nežinomų priežasčių buvo paliktas ant kelio be pačio ženklo. Vienas iš kelionės autobusiukų užvažiavo ant jo, prakirsdamas padangą, kas sustabdė visą ekipažą šaltoje nakties tamsoje.

Nepaisant internetinių nuorodų apie visą parą budinčias pagalbos paslaugas, telefonų skambučiai ilgai nebuvo atsiliepiami. Po pusvalandžio intensyvių bandymų, pagaliau pavyko susisiekti su pagalbos tarnyba. Įvykio vietoje po 2,5 valandos atvyko pagalbos automobilis. Per šį laukimo laikotarpį prie nukentėjusio autobusiuko privažiavo policijos patrulis, kuris ne tik užregistravo įvykį bet ir užtikrino nukentėjusiųjų saugumą iki pat automobilio sutvarkymo. Policijos pareigūnai, keičiantis pamainoms, budėjo visą laiką, užtikrindami, kad nenukentėtų kiti kelyje esantys vairuotojai.

Įvykis neišgąsdino grupės – sutvarkius automobilį, jie tęsė kelionę, pasipildę kuro ir trumpam sustoję pasirūpinti būtiniausiais reikalais. Pavakarę, apie 16:30 val., sirgaliai įvažiavo į Vokietijos teritoriją, o vėliau vakare, 20:45 val., saugiai atvyko į iš anksto rezervuotą viešbutį Hamburge.

Pirmąją kelionės dieną vainikavo vakarienė vietiniame restorane, kur sirgaliai galėjo atsipalaiduoti ir pasimėgauti vokiškais patiekalais, o paskui grįžo į viešbutį ilsėtis ir pasiruošti rytojaus dienai. Nors diena buvo įtempta ir pilna netikėtumų, dvasia ir noras palaikyti savo komandą išliko nepalaužta.

Antrasis kelionės dienoraštis: Atrakcionų parkas ir vakaras prie ežero

Heide parkas Vokietijoje

Po pirmosios kelionės dienos įvykių, kurią vainikavo naktinės išvykos ir kelionės nuotykiai, antrasis dienos rytas prasidėjo žadančiai. Trečiadienio rytą, po sočių pusryčių viešbutyje, sirgalių grupė nusprendė palikti miesto šurmulį už nugaros ir nukeliavo į vieną didžiausių Vokietijos pramogų parkų – Heide parką.

Ši diena buvo skirta jaunimo ir jų tėvų pramogoms, suteikiant galimybę pamiršti kasdienius rūpesčius ir mėgautis ekstremaliais atrakcionais. Parkas, garsėjantis savo įspūdingais atrakcionais, siūlė viską nuo širdį gniaužiančių kalnelių iki adrenaliną keliančių nuotykių. Jaunimas mėgavosi skriejimu su demonais bobslėjaus trasoje, nerimo kupinais momentais „Limit“ aštuoniukų zigzaguose ir beveik vertikaliu kritimu iš 100 km/h greičiu atrakcione „Kraken“. Taip pat patirtis „Scream“ atrakcione leido jausti laisvo kritimo pojūtį, tarsi šokinėtum su parašiutu.

Tėvelių linksmybės Heide parke

Šios dienos akimirkos buvo ypatingai vertingos tiek vaikams, tiek jų tėvams. Treneris Vidmantas ir keli kitų grupės tėvai linksminosi atskirai, leidžiant vaikams tyrinėti parką. Dėl šios priežasties, dauguma vaikų linksmybių buvo užfiksuotos tik vakarop, kai visi susirinko pasidalinti įspūdžiais apie praleistą dieną.

Vakaras buvo ne ką mažiau įspūdingas. Grįžę į viešbutį, visi ruošėsi vakarinei programai, kuri apėmė vakarienę šalia ežero esančiame restorane. Maistas buvo skanus, o aplinka – rami ir atpalaiduojanti. Po vakarienės jaunimas nepraleido progos pasimėgauti vakaro vėsa, žaisdami tinklinį ir maudydamiesi ežere, kuris suteikė dar daugiau galimybių atsipalaiduoti ir mėgautis vasaros vakaru.

Antrasis kelionės diena parodė, kaip sporto renginiai ir komandinės išvykos gali tapti ne tik atradimų, bet ir bendrystės šaltiniu. VVA sirgaliai, dalyvavę šioje kelionėje, tikrai gavo ne tik galimybę daugiau pažinti kitus, bet ir nepakartojamų prisiminimų rinkinį, kuris liks jų atmintyje ilgam.

Trečioji diena: Iš tankų muziejaus iki Airbus gamyklos

Trečioji kelionės diena prasidėjo ankstyvą ketvirtadienio rytą, kai sirgalių grupė išvyko į Miunsterį, Vokietiją, kur aplankė garsųjį Vokietijos tankų muziejų. Muziejuje sirgaliai turėjo galimybę giliau susipažinti su vokiečių šarvuočių kariuomenės istorija, kuri prasidėjo dar 1917 metais. Čia eksponuoti tankai ir kovos mašinos leido iš arčiau pamatyti technologijų evoliuciją ir karinės inžinerijos stebuklus.

Pasimėgavę istoriniais radiniais, grupė patraukė pailsėti prie vietinio ežero. Karštą dieną, kuomet temperatūra siekė 30 laipsnių, sirgaliai leidosi į vandens malonumus. Kai kurie mėgavosi žaidimais prie ežero, tokiais kaip stalo tenisas su tinklinio kamuoliu, kiti tiesiog atsipalaidavo maudymuisi arba bendraujant prie ežero kranto.

Po poilsio prie ežero grupė sugrįžo į Hamburgą, kur jų laukė kita išskirtinė ekskursija – apsilankymas Airbus lėktuvų gamykloje. Ši gamykla žinoma kaip viena didžiausių pasaulyje, turinti rekordiškai didelį lėktuvų užsakymų skaičių. Per beveik 2,5 valandos trukmės turą, dalyviai iš arčiau susipažino su lėktuvų gamybos ir surinkimo procesais, aplankyti penki skirtingi angarai, kur vyko lėktuvų surinkimas.

Ypač didelį įspūdį paliko Airbus Beluga – vadinamasis Super Transporter, kuris skirtas didelių lėktuvų dalių pervežimui. Šio lėktuvo išvaizda, primenanti baltąjį banginį, sužavėjo visus grupės narius. Deja, dėl saugumo sumetimų, ekskursijos metu fotografuoti ir filmuoti nebuvo leidžiama, tad vizualinių įspūdžių pasidalinti negalėta.

Ekskursijos pabaigoje, kai prasidėjo staigus lietus ir žaibavimas, sirgaliai skubėjo grįžti į autobusiukus, kad saugiai pasiektų viešbutį. Vakaras viešbutyje buvo skirtas bendram poilsiui: tėveliai viešbučio kiemelyje išvirė sriubos, kepė dešreles ir kitus gardėsius, o visi kartu dalijosi dienos patirtimis. Ši diena įsiminė kaip kupina įvairiausių potyrių ir naujų žinių, įtvirtinančių kelionės įspūdžių įvairovę ir turtingumą.

Ketvirta diena: Aistringas palaikymas ir pirmosios rungtynės

Ketvirtosios kelionės dienos rytas prasidėjo itin entuziastingai. Penktadienio ryte, visi sirgaliai susirinko priešais viešbutį, kur kiekvienas apsirengė naujais LT rinktinės marškinėliais „LITHUANIA”. Nors marškinėlių spalva šiek tiek skyrėsi nuo planuotos, tai visiškai nesutrukdė džiaugsmui, kurį patyrė grupė, gavusi šias simbolines dovanas. Bendra nuotrauka su Lietuvos trispalvėmis vėliavomis įamžino šią akimirką prieš išvykstant į regbio stadioną Hamburge.

Atvykus į stadioną, sirgalius pasitiko įvairaus amžiaus vaikų būrys, kurie, nesuprasdami, kad sutiko ne žaidėjus, o sirgalius, prašė autografų. Nepaisant šio nesusipratimo, lietuviai mielai bendravo su vaikais ir net pasirašė jiems. Sirgalių būrys susitiko su kitais lietuvių fanais, įskaitant atvykusius iš Šiaulių ir Kauno, taip pat susitikta su dviem lietuvėmis, gyvenančiomis Vokietijoje. Drauge visi išreiškė nepaprastą palaikymą mūsų rinktinei.

Pirmosios dienos varžybos prasidėjo maču su Vokietijos komanda, kuri, deja, baigėsi Lietuvos rinktinės nesėkme rezultatu 7-19. Nepaisant pralaimėjimo, vienas iš ryškiausių mačo momentų buvo Eimanto Bagarausko apgaulingas perdavimas Pauliui Sugintui, kuris pelnė taškus – šis epizodas buvo užfiksuotas ir transliuotas per Rugby Europe. Antrosios rungtynės su Gruzijos komanda buvo kur kas atkaklesnės, pirmasis kėlinys buvo laimėtas, tačiau galiausiai, po atkaklios kovos, Lietuva pralaimėjo 7-10.

Po rungtynių, grupė sugrįžo į viešbutį, kur vakarą praleido ruošiantis kitos dienos iššūkiams ir mėgavimuisi vakariene. Vakaras baigėsi bendru poilsiu viešbučio kieme, kur vyko bendras maisto gaminimas: virė sriuba, kepė dešrelės. Treneris Vidmantas, turėdamas su savimi fotoaparatą, vakare įkėlė dienos akimirkų nuotraukas į savo Facebook profilį, dalindamasis įspūdžiais su draugais ir rėmėjais.

Ši diena buvo pilna aistrų ir sporto emocijų, leidusi sirgaliams ne tik aktyviai palaikyti savo komandą, bet ir patirti tiesioginį ryšį su sportininkais bei kitais fanais. Tokie renginiai stiprina tarpusavio ryšius ir skatina bendruomeniškumo jausmą tarp sirgalių, nepriklausomai nuo rungtynių rezultatų.

Penkta diena: Emocingos rungtynės ir laisvalaikis prie ežero

Šeštadienis prasidėjo anksti rytą, kai, kaip jau tapo įprasta, treneris Vidmantas pirmasis kėlėsi ir ruošė pusryčius visai komandai. Virtuvėje sklandė blynų, kiaušinių ir dešrelių aromatas, sukurdamas jaukią ir šiltą atmosferą. Sirgaliai, atsikėlę į pusryčių kvapus, susirinko prie stalo, energingai pradėdami naują dieną.

Pasibaigus pusryčiams, grupė pajudėjo į stadioną, kur Lietuvos R7 vyrų rinktinė susitiko su Ispanijos komanda. Pirmasis kėlinys buvo lygus, tačiau antrajame ispanai įgijo viršenybę, rezultatuose atsispindėjusi galutinė nesėkmė 10-45. Nors pralaimėjimas buvo skaudus, komanda nesulūžo ir ruošėsi kitoms rungtynėms su Ukrainos rinktine.

Antrojoje dienos dvikovoje, vykusioje dėl vietų, Lietuvos rinktinė parodė charakterį. Rungtynės su Ukraina buvo įtemptos ir lygios, bet paskutinėmis minutėmis Lietuva persvėrė rezultatą, laimėdama 19-12. Ši pergalė ne tik pakėlė komandos dvasią, bet ir užtikrino vietą stipriausioje grupėje kitų metų varžybose.

Pasibaigus rungtynėms, sirgaliai išvyko pailsėti prie vietinio ežero, kur praleido likusią dienos dalį. Čia jie ne tik maudėsi ir žaidė tinklinį, bet ir mėgavosi vakariene gamtoje, stebėdami televizijoje transliuojamas Europos futbolo čempionato rungtynes. Vakaras prie ežero suteikė puikią galimybę atsipalaiduoti po įtemptų dienos rungtynių, leido visiems susiburti ir bendrauti neoficialioje aplinkoje.

Ši diena buvo pilna aistrų tiek sporto aikštelėje, tiek už jos ribų, suteikdama sirgaliams ne tik emocingų akimirkų, bet ir atsipalaidavimo bei bendrystės jausmo.

Šešta diena: Dramatiška pergalė prieš Angliją ir vakaras mieste

Šeštoji kelionės diena, sekmadienis, prasidėjo įprastu pusryčių ritualu, kuris subūrė visus sirgalius prieš dar vieną intensyvią dieną stadione. Nepaisant to, kad orai nelepino – buvo vėsu ir lietinga, sirgaliai buvo pasirengę bet kokiems iššūkiams, apsirengę atitinkamai ir nusiteikę palaikyti savo rinktinę.

Dienos varžybose Lietuvos R7 regbio rinktinė susitiko su itin stipria Anglijos komanda. Pirmasis kėlinys jau parodė Lietuvos komandos ryžtą ir norą laimėti, užbaigiant jį rezultatu 12-7 Lietuvos naudai. Tačiau tikras dramatiškumas prasidėjo antrajame kėlinyje, kai rungtynės vyko labai lygiai. Kulminacija įvyko mačo pabaigoje, kuomet Lietuva surengė rezultatyvią ataką, leidusią išplėšti pergalę rezultatu 17-14. Ši pergalė buvo ypatingai svarbi ir emocinga, kadangi nugalėti tokį varžovą kaip Anglija yra reikšmingas pasiekimas bet kuriai komandai.

2024 m. regbio Europos 7 čempionatas vyko dviem etapais: Markaskoje, Kroatijoje (birželio 7–9 d.) ir Hamburge, Vokietijoje (birželio 28–30 d.). Po dviejų turų, dvi komandos – Airijos ir Prancūzijos nacionalinės rinktinės surinko po lygios taškų, tad pagal pelnytus taškus, buvo taikomas taškų skirtumas (taškų, kuriuos kiekviena komanda pelno „už ir prieš“ visose turnyrų rungtynėse, skirtumas). Komanda, turinti didžiausią taškų skirtumą, galutinėje varžybų reitinge užėmė aukščiausią vietą. Geriausia čempionato komanda buvo karūnuota 2024 m. Europos čempione, tai Prancūzijos rinktinė. Dvi paskutines vietas užėmusios komandos iškrito į 2025 m. „Trophy Series“ turnyrą, tai Ukrainos ir Kroatijos rinktinės, o iš „Trophy Series“ čempionato dvi pirmas vietas iškovojusios komandos pateko į aukščiausią 2025 metų čempionatą, tai Latvijos ir Čekijos rinktinės.

Po rungtynių, pilnos įspūdingų momentų, sirgaliai turėjo galimybę nusifotografuoti su Lietuvos rinktine, padėkoti žaidėjams už nepaprastą atkaklumą ir puikų žaidimą. Tai buvo puiki proga išreikšti padėką ir palaikymą, kuris buvo teikiamas viso čempionato metu.

Baigus varžybas, visi išvyko į Hamburgo centrą, kur pasivaikščiojome po miesto gatves, mėgavomės vietos atmosfera ir vakaro šurmuliu. Vakaras tęsėsi skania vakariene McDonald’s restorane, kur dalyviai turėjo galimybę atsipalaiduoti ir pabendrauti apie dienos įvykius bei dalintis asmeniniais įspūdžiais.

Galiausiai, diena užbaigta grįžtant į viešbutį, kur visi kartu stebėjo Europos futbolo čempionato rungtynes, džiaugdamiesi galimybe kartu išgyventi sporto aistras. Ši diena sirgaliams suteikė ne tik įspūdingų sportinių akimirkų, bet ir galimybę dar labiau susivienyti, dalyvaujant įvairiose veiklose ir mėgaujantis bendru laiku.

Septinta diena: Sugrįžimas namo po įsimintinos kelionės

Sekmadienio rytas, septintoji kelionės diena, prasidėjo paskutiniais rytiniais ritualais Vokietijos šalyje. Po sočių pusryčių sirgaliai atidžiai patikrino kambarius, įsitikindami, kad nieko nepamiršo, ir paliko kambarių raktus viešbučio duryse. Su viskuo susitvarkę, grupė išsiruošė kelionei namo.

Kelionė prasidėjo būtent laiku, tuo metu, kai prasidėjo stiprus lietus, lydintis išvykstančius iš Hamburgo. Keliaujant per Lenkiją, grupė sustojo prie sienos su Vokietija, kad pavalgytų ir užsipiltų kurą, pasirūpindami, kad ilga kelionė namo būtų kuo sklandesnė.

Nors kelionė buvo ilga ir pavargdama, grupė Vilniuje atvyko apie trečią valandą nakties. Nepaisant vėlyvos valandos, visi buvo geros nuotaikos, pilni šiltų prisiminimų apie nuotykius ir patirtis, kurias išgyveno per savaitę užsienyje. Atsisveikinimas buvo emocingas, tačiau džiugus, mat kiekvienas sirgalius grįžo namo su naujomis patirtimis ir stipresniais ryšiais su bendražygiais.

Kelionės pabaigoje dalyviai norėjo padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šios neįkainojamos kelionės organizavimo ir vykdymo. Jų dėka, kiekviena kelionės diena buvo pilna įvykių, atradimų ir bendrystės, kurios dar labiau suartino grupę ir suteikė neįkainojamų akimirkų.

Toks nuoširdus ir šiltas „Ačiū“ yra tikras įrodymas, kad sporto renginiai ir bendros kelionės gali būti daug daugiau nei varžybos – jos yra gyvenimo patirtis, kurioje kiekvienas momentas turi savo reikšmę.

2024 m. Hamburgo VIDEO

Scroll to Top