2026 m. birželio 16 d. Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių R-15 čempionato trečiasis etapas. Debesuotą dieną, esant maždaug 15 laipsnių šilumai, VšĮ „Vidmanto Valio akademijos“ jauniai stojo į kovą su Šiaulių „Akademija-Šiauliai“ komanda.
Po atkaklios ir rezultatyvios dvikovos VVA komandai šįkart teko pripažinti šeimininkų pranašumą rezultatu 22:39. Po pirmojo kėlinio šiauliečiai pirmavo 24:12, tačiau antroje rungtynių pusėje mūsų komanda demonstravo didelį norą kovoti ir iki pat finalinio švilpuko siekė pakeisti rungtynių eigą.
Pagal rungtynių rezultatą, VVA komanda pelnė taškus keliais sėkmingais prasiveržimais ir realizacijomis, o rungtynių eiga buvo permaininga bei kupina gražių epizodų.
Rungtynių eiga
- Rungtynių pradžioje iniciatyvą perėmė Šiaulių „Akademija-Šiauliai“, tačiau VVA žaidėjai atsakė taikliais išpuoliais ir neleido varžovams anksti atitrūkti.
- Pirmajame kėlinyje abi komandos surengė rezultatyvių atakų, tačiau šeimininkai prieš pertrauką susikrovė 12 taškų pranašumą – 24:12.
- Po pertraukos VVA jauniai demonstravo didesnį aktyvumą gynyboje ir puolime, pelnė dar dešimt taškų bei privertė varžovus kovoti dėl kiekvieno metro.
- Nors rungtynių pabaigoje pavyko surengti ne vieną pavojingą ataką, Šiaulių komanda išlaikė persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 39:22.
Trenerio Manto Butkevičiaus komentaras
„Rezultatas mūsų netenkina, tačiau džiaugiuosi komandos kovingumu ir nusiteikimu. Vaikinai kovojo iki paskutinės minutės, nepasidavė net atsilikdami ir parodė charakterį. Turime dar daug kur tobulėti, ypač gynyboje ir priimant sprendimus aikštėje, tačiau matome progresą. Kiekvienos rungtynės suteikia svarbios patirties, kuri padės mums ateityje.“
Geriausias rungtynių žaidėjas
Šiose rungtynėse geriausiu VšĮ „Vidmanto Valio akademijos“ žaidėju buvo pripažintas Edgaras Moskalenko, kuris savo aktyviu žaidimu ir pastangomis svariai prisidėjo prie komandos kovos.
VVA jauniai nenuleidžia rankų ir jau ruošiasi kitam Lietuvos jaunių R-15 čempionato etapui. Ketvirtasis turas vyks 2026 m. rugpjūčio 19 d., kai mūsų komanda susitiks su Panevėžio sporto centro ekipa.
Linkime vaikinams sėkmingo pasirengimo ir naujų pergalių ateinančiose rungtynėse!

