Paauglį globojantis žinomas regbio treneris Vidmantas: net testamentą jam užrašiau

„Pasakysiu tiesiai šviesiai ir atvirai – jis jau šeimos narys. Dėl savo sveikatos turėdamas spaudimą ir nenorėdamas rizikuoti prieš metus aš tiesiog net ir testamentą ant jo parašiau, kad visas mano turtas, visi mano pinigai, visas transportas, kurį aš turiu, atitenka jam“, – sako 53-ejų tituluotas regbio treneris Vidmantas Valys, prieš 8-erius metus iš vaikų namų priglaudęs paauglį, kuriam tuomet buvo 14 metų.

Vidmanto gyvenime Mantas atsirado netikėtai, nes treneris daug metų su bendraminčiais vis lankydavosi vaikų namuose, vaikus mokydavo regbio, jiems organizuodavo įvairias stovyklas Lietuvoje bei užsienyje.

Šiandien Mantui – 22-eji, profesionaliai žaidžia regbį, o Vidmantas jam padeda tiek, kiek gali.

Iš Šiaulių kilęs Vidmantas regbį atrado dar paauglystėje. Pats daug metų jį žaidė, treniravo ne tik klubus, bet ir Lietuvos jaunių rinktinę. Šiandien pamažu vysto neseniai įkurtą savo vardo regbio akademiją.

Vidmantas pabrėžia, kad regbis – toli gražu ne chuliganų žaidimas. Priešingai – jame labai daug galantiškumo, ypač po rungtynių, kai varžovai privalo susėsti prie vieno stalo, valgyti ir gerti alų.

„Čia ne norma, o privalomas dalykas. Prie alaus arba karšto atveža, užsakom, arba patys gaminame. Sakykim, kepam šašlyką vietoj“, – pasakoja regbio treneris Vidmantas Valys.

„Nepaprasti žmonės“ – laida apie žmones, be kurių Lietuva būtų kitokia. Čia kalba mažai žinomi, dažnai antrame plane liekantys žmonės, kurių istorijas būtina išgirsti, nes jiems rūpi.

Laidos vedėjas Edvardas Kubilius

Laida „Nepaprasti žmonės“

Scroll to Top